XIX. BAKONYI BETYÁRNAPOKOrszágos betyártalálkozó

 

Zirc, 2017. augusztus 4-5.

Programok

 

XVIII. Bakonyi Betyárnapok – Országos Betyártalálkozó

2016. augusztus 5-6. | Zirc, Alkotmány utcai rendezvényi terület

 

2016. augusztus 5. (péntek)

15.00 órától

 

„Bakonyi Ízek Utcája” – betyáros ízvilág a Grátisz Büfé kínálatában

„Mesterségek Utcája” – kézműves kirakodóvásár régi mesterségek bemutatóival

„Bakonyi Betyárok Bográcsos Erőpróbája” – ételfőző fesztivál

17.30

 

Tréfás betyárjátékok hagyományőrző betyár egyesületek közreműködésével

Bakonyi Betyárok Nemzeti Egylete (Németbánya)

18.00

 

Ünnepélyes megnyitó – köszöntők

18.30

 

Hagyományőrző csoportok műsora

Margaréta dalkör (Nagyesztergár) – „Gyöngyösbokréta” Néptánccsoport (Kárpátalja, Dercen)

19.30

 

Borra Való együttes műsora

20.30

 

Free Dance tánccsoport

21.00

 

„Bográcsos Erőpróba” eredményhirdetése, tombolasorsolás, díjazások

22.00

 

„Betyárjó” buli a z’Energia együttessel

 

2016. augusztus 6. (szombat)

10.00 órától

 

„Bakonyi Ízek Utcája --- „Mesterségek Utcája”

„Fények Városa” – különleges fotókiállítás a város több pontján (Fekete Zsigmond)

10.00

 

„Vedd ölbe, ringasd, énekelj!” – Ringató zenés családi foglalkoztató Mottl Júliával

10.45

 

„Mozogj együtt kisbabáddal!” – Kanga-training Chugyik-Kalincsák Beával

10.00-12.00

 

Betyárnapi lovas-fesztivál – lovas ügyességi játékok a lovas-pályán

13.00-19.00

 

Gyermekprogramok, zenés-játékos műsorok

Kézműves Liget – „Csigavár” Játékpark – Herbály András „Betyártanodája”

13.30

 

Belvárosi Betyárok” gyerekműsora

14.00

 

Betyárnapi lovas-fesztivál – látványos lovas, fogatos, betyáros felvonulás a 82-es főúton muzsikaszóval (harmonikán kísér: Tenk Mihály és Ivanovics Imre)

14.45

 

Betyárnapi lovas-fesztivál – „A nagy bevonulás”, majd lovasbemutató, ügyességi játékok és

fogathajtó verseny a lovas-pályán

15.00-19.00

 

BabaKuckó – családi játékok a Bakonyi Babázó Csoporttal

15.00

 

Betyárok Világa” – Kőrösök Völgye Vitézi Bandérium (Békéscsaba)

„16.00

 

„Pepe” motoros betyár streetfighter show-ja

16.30

 

Díjazások (sport- és lovas-programok)

17.00

 

Fourtissimo együttes műsora

18.00

 

„Gyöngyösbokréta” Néptánccsoport (Kárpátalja, Dercen)

18.45

 

„Legbetyárosabb Szalmabála-figura” szépségverseny díjazása, tombolasorsolás

A rendezvény ideje alatt várjuk mindazok jelentkezését a tombolasorsoláson való közreműködéshez, akik korábban már kiérdemelték a különböző betyáros címeket!

19.30

 

Zirci Winner’s Elements Hip-hop Tánccsoport

20.00

 

Sztárok a betyárok között” – Poór Péter nosztalgia műsora

21.00

 

Leghetykébb Betyárbajusz, Csárdabéli Szépasszony, Bakonyi Betyár címek adományozása

21.30

 

„Sztárok a betyárok között” – Blackrider’s együttes műsora

23.00

 

„Betyárjó” buli a Retroleum zenekarral

 

Műsorvezető: Csizmadia Géza, Főbetyár

A Betyárnapi lovas-fesztivál programjainak szakkommentátora: Varga Antal